NABÓR DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Z wielką ekscytacją ogłaszamy NABÓR DO PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2020/2021!

„Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. […] Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie”.

Janusz Korczak

Drodzy Państwo, serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami OFERTY Naszego Przedszkola oraz stosowanymi METODAMI PRACY.

Poniżej rozwiewamy Państwa wątpliwości i odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Czy mogę zapisać dziecko cały rok?

Dziecko można zapisać w dowolnym momencie w ciągu roku, w zależności od dostępności miejsc.

Jakie dokumenty są potrzebne, by zapisać dziecko do Przedszkola „Tęcza”?

Podstawą przyjęcia dziecka do Przedszkola Specjalnego jest wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego .

Ile wynosi czesne?

Opieka i edukacja w Przedszkolu „Tęcza” jest bezpłatna. Opłata pobierana jest tylko za wyżywienie.

Moje dziecko ma specjalistyczną dietę.

Wszystkie indywidualne potrzeby żywieniowe omawiane są z możliwościami cateringu, który dostarcza posiłki. Catering ma bogatą ofertę, często dostosowaną do potrzeb żywieniowych dzieci.

Ile kosztuje dieta?

Standardowa cena to ok 9 zł dziennie, w jej skład wchodzi śniadanie, zupa, drugie danie, podwieczorek, napoje.

Czy Przedszkole czynne jest cały rok?

Przedszkole czynne jest 12 miesięcy w roku, nie zamykamy się na wakacje, ani na ferie zimowe.

Na ile godzin mogę przyprowadzić dziecko?

Przedszkole czynne jest od 6.30 do 16.30, od poniedziałku do piątku.

W jakim wieku przyjmujecie dzieci?

Od 2,5 roku do 9 lat w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka.

Jakie rodzaje terapii prowadzicie?

Prowadzimy rehabilitację ruchową, masaże, terapię integracji sensorycznej, terapię logopedyczną, terapię pedagogiczną, oligofrenoterapię, terapię psychologiczną, terapię tyflopedagogiczną i surdopedagogiczną, muzykoterapię, dogoterapie.

Jakie kompetencje posiada personel?

Nauczyciele posiadają wykształcenie ogólne z zakresu wychowania przedszkolnego oraz kierunkowe w zależności od wybranej specjalizacji np. terapia osób niepełnosprawnych, dzieci ze spektrum autyzmu. Terapeuci posiadają pełne wykształcenie i kwalifikacje do prowadzenia w/w terapii.

Szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji  pod numerem tel. 91 307 06 46 lub adresem email e.gabrysiak@tecza.org.pl